Od Krakonoše do Průhonic (ŠD)

Další velmi zajímavé odpoledne si užili žáci školní družiny ve středu dne 24. května 2023. Až z Krkonoš za nimi přijela spisovatelka Danka Šárková se svými knížkami, které píše právě pro menší děti. Druhý a třetí ročník se spojily do dvou skupin a užily si bohatý program. Žáci měli možnost naslouchat poutavému čtení, vyzkoušeli si divadélko, seznámili se s některými krkonošskými zvyky. Potkali se i s pánem hor Krakonošem. Získali informace o vzniku konkrétních knížek a měli možnost položit řadu zajímavých otázek. V závěru besedy obdrželi omalovánky a nabídku na zakoupení knihy s věnováním.

Všem se poutavé vyprávění líbilo a už se těší, že si některou knížku od Danky Šárkové budou moci půjčit ve školní knihovně.

Eva Houlíková, vedoucí vychovatelka