Putování za pohádkou (I. B)

Třída I. B se ve čtvrtek dne 5. ledna 2023 vydala objevovat taje a krásy Městské knihovny na Opatově. Po krátké a pro někoho dobrodružné cestě MHD nás v knihovně přivítal laskavý pan knihovník, který děti seznámil s budovou knihovny, nechal je prozkoumat knihy dětského oddělení a jelikož mnohé děti projevily zájem o okamžité zapůjčení některých knih, rozdal jim přihlášku, díky níž si za doprovodu rodičů mohou chodit knížky do knihovny půjčovat.

Hlavním programem tohoto výlet však bylo interaktivní představení Putování za pohádkou, ve kterém hlavní hrdina Honza, postupně představován různými dětmi, musel svou chytrostí přelstít obra, ježibabu, vodníka, čaroděje, loupežníka, draka a hradní stráž, aby se mohl v pohádkovém království dostat za princeznou. Se všemi úkoly zaměřené na znalost českých pohádek si prvňáčci hravě poradili.

Výlet se všem zúčastněným velmi líbil a těšíme se na příští návštěvu.

Lucie Fatrdlová, třídní učitelka