Mikulášská nadílka v II. A

V pondělí dne  5. prosince 2022 se z ranní zprávy na tabuli děti dozvěděly, že je ve třídě navštíví Mikuláš. Během chvilky se pro něj naučily novou básničku. Netrvalo dlouho a cinkání zvonce ohlásilo jeho příchod. Mikuláš přišel v doprovodu laskavého anděla a rozpustilých čertů. Za pěknou říkanku dostaly děti sladkou odměnu.

Protože jsou děti z II. A zvídavé, zajímalo je odkud Mikuláš zná jejich hříchy, jestli vůbec žil a jak je to s peklem a nebeskými vyslanci. Začalo pátrání a přemýšlení.

Na některé otázky už děti odpověď znají díky vyprávění o svatém Mikuláši. Ovšem mnohé záhady jsou stále neobjasněné.

V matematice se děti pokusily počítat hříšné duše v pytlích. V českém jazyce zapisovaly vlastnosti magických postav. Ve výtvarné výchově si namalovaly svého strážného anděla, který bdí nad jejich hlavami ve třídě.

Děti si po celém dnu uvědomily, že každý má v sobě kousek andílka, ale i čertíka.

Jana Bergerová, třídní učitelka