Svatý Martin v II. A

Den před magickým datem 11. 11. se děti z II. A seznámily s životním příběhem sv. Martina.

Většina dětí si jeho jméno spojovala pouze s prvním sněhem. Nyní již všichni ze třídy ví, že Martin byl dobrák, který se rozdělil o svůj plášť s prokřehlým chudákem a později se stal biskupem. Děti se z komiksu dozvěděly, proč jíme svatomartinskou husu a jak je to s mladým svatomartinským vínem.

Do speciálně vyrobené knížky pro tento den zaznamenávaly svoje poznatky.

Podle meteorologické předpovědi jsme zjistili, že sněžit následující den nebude. To nás neodradilo a po třídě padaly místo sněhu bílé lístečky na procvičování pravopisu ú, ů, u. „Nasněžily“ i perníkové vločky, které si děti ozdobily. No a co by to bylo za svátek svatého Martina bez jeho bělouše. Toho jsme museli vyrobit!

Dílna čtení byla také tematicky provázána. Děti hledaly shodu ve vlastnostech Martina a jejich postavy z knížky.

Celý den proběhl v poklidu, vzájemné pomoci, tak jak by se to Martinovi líbilo.

Jana Bergerová, třídní učitelka