Dílna čtení (I. B & IX. A)

Budoucí absolventi naší školy ze třídy IX. A se v úterý dne 2. listopadu 2022 zhostili role průvodců a učitelů nejmladších žáků naší školy ze třídy I. B.

Deváťáci měli za úkol si přinést oblíbenou knížku z raného školního věku, ze které prvňáčkům předčítali. Každý z deváťáků měl na starosti jednoho či dva prvňáčky.

Na počátku byla na obou stranách patrná mírná nervozita, která však po prvních minutách společného poznávání zcela odezněla.  Jakmile si skupinky našli svůj čtenářský koutek v různých částech školy, zabraly se do společné práce. Po přečtení vybrané části knihy, společně vyplňovali pracovní list a v závěru jej ve velkém kruhu ve třídě prezentovali.

Prvňáčci byli ze svých nových kamarádů velice nadšení a z pohledů deváťáků byla čišet pýcha ze sebe samých. Všichni se těší na konec školního roku, kdy se role předčítajících a posluchačů obrátí, neboť to budou právě prvňáčci, kteří budou svým starším kamarádům číst ze svých oblíbených publikací.

Lucie Fatrdlová, třídní učitelka I. B