Sportovní výlet Kácov (7.–8. roč.)

Sportovní výlet nesl název posledních školních dnů, které sedmé a osmé ročníky trávily ve sporthotelu Kácov. A protože se nás sešlo opravdu hodně, na místo nás dovezly dva autobusy. Ubytováni jsme byli v hotelu a také v prostorných srubech. Celý rozlehlý „sportareál“ v Kácově nabízí nespočet různých aktivit a nám po celý pobyt navíc přálo počasí, tak jsme stihli využít téměř vše, co nám bylo k dispozici.

Největší zájem byl o paintball, který si chtěli zahrát téměř všichni, tak jsme zabrali painballové hřiště na několik dlouhých hodin a děti se rozdělily do 4 skupin. Všichni se shodli, že to byla skvělá zábava. Využili jsme hřiště na míčové sporty a hráli přehazovanou a volejbal, v kryté hale si dokonce pár jedinců zahrálo tenis. Další nabízenou a vybranou sportovní zábavou bylo lanové centrum, kde si někteří sáhli na dno svých sil, aby překonali strach, ale nakonec to všichni zvládli na jedničku. Čas mezi sporty jsme vyplnili vědomostní a pohádkovou hrou, kterou děti zdolávaly ve skupinkách a všichni si na konci cesty došli pro odměnu. Druhý večer jsme měli táborák, kde se opékalo, zpívalo a poslouchala hudba. Asi to nejlepší pro většinu byl krásný velký bazén, který jsme využívali po celou dobu pobytu a krom dovádění tady pořádali různé závody ve vodě, kdy vítěz byl odměněn zmrzlinou. Přesto, že 3 dny utekly jako voda, odjížděli jsme s pocitem, že výlet se nám vydařil podle představ a domů se nám vlastně ani moc nechtělo. Tak zase někdy příště.

Hana Helcl Hoffmannová, třídní učitelka VII. A