Jablíčkohraní (I. A)

V pondělí dne 11. října 2021 prožily děti z I. A svůj první projektový den – Jablíčkohraní.

Před vstupem do třídy si vylosovaly místo do skupinky, ve které celý den pracovaly. Den odstartovalo řazení jablíček podle velikosti a barev. Další úkoly se jen koulely. Skládání písmenek, jablečné počítání, uvolňovací cviky plné slaďoučkého ovoce. Děti bedlivě jablko prozkoumaly. Ví, kde má ukryté semínko, co je slupka, stopka. Zjistily, že když sní dobrou dužinu, vznikne ohryzek. Nasušily si křížaly. Podívaly se na film o tom, jak z malinkého hnědého semínka vznikne velký strom. Den zakončilo tvoření skřítků Jablečníčků.

Po celou dobu prvňáčci fantasticky spolupracovali a pomáhali si. Jsou prima parta!!

Jana Bergerová, třídní učitelka