První den ve škole (III. A)

Tak jsme se konečně dočkali!

Většinou je pro školáky důležité datum 1. září. Letošní školní rok je však jiný – 12. duben se stal dnem, kdy šli žáci znovu poprvé do školy po dlouhém pobytu doma.

První den si děti v III. A užívaly od samotného příchodu do třídy. S radostí se vítaly s kamarády, které poslední čtyři měsíce většinou vídaly jen přes monitor počítače.

Počáteční obavy z testování na covid-19 se během chvilky rozplynuly. Děti zjistily, že strach má velké oči.

Pak jsme si společně dlouho povídali o tom, co kdo prožil, co se komu podařilo, co se kdo nového naučil, co ho trápilo, jak se kdo vypořádával s různými omezeními. Pomohly nám obrázkové kartičky i povídání s medvědem Kubou z knížky.

Připomněli jsme si, na co nesmíme zapomenout při návratu do školy, abychom se ve třídě cítili dobře a aby se nám práce dařila.

Vytvořili jsme stromy přátelství, které teď zdobí naši třídu.

Držte nám pěsti, ať už nemusí přijít doba, kdy budeme od sebe odloučeni.

Jana Bergerová, třídní učitelka