Výuka přes MS Teams od 4. 5. (2. stupeň)

Vážení rodiče, milí žáci,

ZŠ Průhonice od pondělí dne 4. května 2020 přechází na 2. stupni na pravidelnou on-line výuku přes platformu Microsoft Teams.

Proč jsme k tomuto opatření sáhli až teď?

Vycházeli jsme z doporučení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, které od začátku uzavření škol pro prezenční výuku doporučovalo školám zaměřit se na hlavní profilové předměty a v nich procvičovat látku. K tomu naše škola používala zadávání přes systém Bakaláři. Učitelé nabídli žákům konzultace přes platformu Skype.

Vzhledem k tomu, že se v tuto chvíli zdá, že se žáci 6.–9. ročníku do konce školního roku do školy nevrátí, cítíme potřebu tento přístup změnit a nabízíme žákům i učitelům pravidelné bloky, ve kterých se budou setkávat a to v těchto intervalech:

• hlavní profilové předměty (Čj, M, Aj): 2x týdně,
  • ostatní předměty (bez výchov): 1x týdně.

Rozvrh on-line výuky

Jak se do MS Teams dostanu?

MS Teams není nutno instalovat – stačí kterýkoliv internetový prohlížeč!

Postup k přihlášení a jednoduchý videonávod ZDE (YouTube).

Licence k Office 365

Všichni žáci 2. stupně automaticky dostávají do konce svého studia na ZŠ Průhonice bezplatnou licenci k Office 365 od Microsoftu (součástí jsou on-line verze Word, Excel, PowerPoint atd.)

V případě jakýchkoliv technických dotazů se prosím obracejte na IT pracovníka Miroslava Kalábka:

Ester Santolíková Štorková, ředitelka školy