Dílna čtení v I. A

Děti z I. A, které se učily číst genetickou metodou, znají už od ledna všechna písmenka. V lednu četly básničky, říkanky a kratší pohádky, teď v únoru získávají díky čtení znalosti ze světa zvířat.

Také doma se prvňáčci ponořili do čtení knížek. Někteří čtou již zcela sami, jiní se ve čtení střídají s rodiči. Přečtené knížky nosí do školy a představují je, případně doporučují svým kamarádům.

V pátek 16. února 2018 jsme tak mohli zahájit pravidelné dílny čtení, které u nás v I. A budou probíhat jednou za měsíc. Cílem dílen je umožnit dětem prožívat příjemné zážitky z četby a sdílet je s ostatními. První dílnu čtení jsme nazvali Moje nejoblíbenější knížka. Všichni, včetně paní učitelky, dostali za úkol přinést svou nejoblíbenější knížku. Každý dostal prostor, aby knihu představil ostatním a zdůvodnil, proč má knížku tak rád. Po společném čtení a debatě v kroužku děti také vyplnily pracovní list, kde vytvářely ilustraci ke své knize.

Naše první dílna se nám velmi vydařila a už teď se těšíme na tu další.

Ilona Kaplanová, třídní učitelka I. A