Třeťáci v Muzeu Říčany

Žáci z III. A a III. B navštívili těsně před prázdninami velikonoční dílnu s tvořením.

Nejprve si připomněli, proč jsou Velikonoce významnými křesťanskými svátky, proč je to tzv. pohyblivý svátek, který připadá na měsíc březen či duben. Objasnili si pojmy jako Škaredá středa, Zelený čtvrtek, Velký pátek a Bílá sobota a povídali si s paní lektorkou o tradičních velikonočních zvycích, které se v jednotlivé dny dodržují.

Protože je čekalo vyrábění krásné jarní dekorace – motýla, pokračovalo se ještě chvíli povídáním o motýlech, jejich životě a různorodosti. To všechny naladilo k tvoření originálních pestrobarevných motýlů z barevné ovčí vlny. Děti si své podařené výrobky pyšně odvážely na výzdobu svých domovů.

Mgr. Ilona Kaplanová & Mgr. Soňa Svobodová Králová, třídní učitelky