Jablíčkový den (1. A)

Jablko – jeden z darů přírody, oblíbený objekt pohádek a legend, nejběžnější plod našich zahrádek – se stalo ve středu 30. září 2015 hlavním předmětem v 1. A

Děti poprvé prožily projektový den. Před příchodem do třídy si vylosovaly místo v pracovní skupině. Jakmile v 8 hodin zazvonilo, z tašek se vykutálela jablíčka různých barev a velikostí. Hned se nabízelo je seřadit od největšího po nejmenší, od žluťoučkých po rudé.

Následně se roztrhl pytel se zajímavými soutěžemi a úkoly v nichž hlavní roli hrálo kulaté ovoce.

Naše úžasná paní asistentka Iva dětem upekla jablečný štrúdl, takže každý měl pak spoustu sil na další učení a hraní.

Nejvíc děti bavilo tvoření z jablíček, hroznového vína a párátek. Vznikali tak červíci, želvy, ježci i letadla a autíčka.

Celý den děti sbíraly do „hrací jablíčkové karty“ razítka za splněné úkoly a soutěže. Nejvíc jich nasbírali rovnou tři vítězové Kačka, Kryštůfek a Vašík. Gratulujeme!

Mgr. Jana Bergerová, třídní učitelka