Září v III. A třídě

Děti z III. A prožily od začátku září velmi pestré tři týdny ve škole.

V pondělí 4. září na ně čekala připravená třída s LEGO panáčky. Ti je budou provázet v rámci celotřídní hry až do června.

Povídání nad pohlednicemi z prázdnin doplnily suvenýry z cest.

Samy si děti sestavily třídní pravidla. Hovořili jsme o jejich významu, důležitosti a dodržování. Sehrály scénky, jak to vypadá, když se pravidla nedodržují. Hned také navrhly správné řešení situace.

Kluci a holky si zvolili v demokratických volbách dva zástupce třídy do žákovského parlamentu. Nejvíce volebních lístků získala Veronika Pivoňková a Kosma Kirigin.  Poděkování patří i zbylým třem kandidátům za odvahu přihlásit se do voleb.

V prvouce se všichni vrhli do práce a sestavovali z kostek část města. Díky modelům vytvořili plán.

V letošním pololetí budou děti plavat v rámci tělesné výchovy v Aquapalace Čestlice. Fotky z první hodiny jsou plné nadšení a smíchu. Přeji dětem, ať je stejná pohoda provází celou třetí třídou.

Jana Bergerová, třídní učitelka