Týden exkurzí (3. B)

STŘEDA 15. 6. BOTANICUS

Centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus navozuje atmosféru středověké vesnice. Žáci zde viděli a sami si vyzkoušeli tradiční řemesla, o kterých se učili v hodinách prvouky.

ČTVRTEK 16. 6. – MUZEUM ŘÍČANY – PLSTĚNÍ

Plstění je metoda, která využívá zajímavé vlastnosti surové vlny. Ve středověku bylo téhle vlastnosti hojně využíváno pro výrobu plsti. Žáci si techniku sami vyzkoušeli v dílnách v muzeu v Říčanech.

PÁTEK 17. 6. – TOULCŮV DVŮR

Zde jsme se seznámili s chovem hospodářských zvířat. Žáci viděli živá zvířata, viděli, jak se o ně musí hospodář starat a některá si zkusili i nakrmit.

PONDĚLÍ 20. 6. – PRAHA – PRAŽSKÝ HRAD

Tato exkurze navázala na velký projekt Karel IV., který jsme společně s žáky 3. A uskutečnili. Navštívili jsme Pražský hrad, Chrám sv. Víta, Daliborku a Zlatou uličku.

ÚTERÝ 21. 6. – FUNPARK  ŽIRAFA

Dopoledne plné pohybu. Děti si cvičily svou obratnost.

STŘEDA 22. 6. – VYCHÁZKA V OKOLÍ ŠKOLY

Poznávali jsme okolí naší školy a různé druhy rostlin, o kterých jsme se učili. Cestu jsme si zpestřovali hrami v přírodě.

Během našeho TÝDNU EXKURZÍ žáci získali spoustu nových vědomostí, zkušenosti s cestováním hromadnou dopravou a v neposlední řadě se velmi utužily vztahy ve třídě.

I když nám počasí někdy trošku nepřálo, celý tento týden jsme si skvěle užili.

Mgr. Martina Mudruňková, třídní učitelka